Statistikat e La Ligas për penalltitë, diferenca e largët mes Realit dhe Barçës

schedule18:02 - 8 Shkurt, 2023

schedule 18:02 - 8 Shkurt, 2023

Post United ndau statistikat e tyre të penalltive në La Liga për sezonin 2022/23.

Doli që më së shumti ekipi që ka fituar më shumë penallti është Real Madrid. Skuadra e Carlo Ancelotti ka fituar 8 penallti. Ata pasohen nga Girona (7) dhe Valencia (6), shkruan abcnews.al.

Barcelona është pothuajse në fund të listës, duke fituar vetëm 1 penallti. /G.D abcnews.al/

Ja si duken statistikat: