Stadiumi “Tofik Jashari” me ndryshime, përfundon investimi i FSHF

schedule21:27 - 2 Dhjetor, 2021

schedule 21:27 - 2 Dhjetor, 2021

Gjendja e fushës në stadiumin “Tofik Jashari” të Erzenit është më e mirë tani, pas një investimi të bërë nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Fusha në këtë stadium është rimbjellë dhe është pajisur me impiant vaditjeje. Qeveria e futbollist në vend ka pajisur edhe me stola tribunën kryesore dhe Erzeni tani do të kthehet të luajë në shtëpi.

 

Shijakasit renditen në vendin e dytë në Kategorinë e Parë dhe janë një nga skuadra kandidate për t’u rikthyer në Abissnet Superiores sezonin e ardhshëm. / abcnews.al