Spitali “kurorëzon” bebet mbretërore

schedule19:42 - 9 Maj, 2019

schedule 19:42 - 9 Maj, 2019

Një spital në San Francisko ka festuar lindjen e foshnjës mbretërore, në një mënyrë të veçantë. Stafi mjekësor i këtij spitali ka realizuar punë dore, me grep, kurora për të gjithë foshnjat e sapolindura në këtë spital.

Stafi i Spitalit bëri me dije se, kurorat u thurën me grep nga infermieret e veta në shenjë feste dhe gëzimi, për lindjen e princit më të ri britanik.

Foshnjat u nderuan, duke ndarë këtë ditë të veçantë me Dukën dhe Dukeshën e Sussex, të cilët u bënë prindër të një djali ditën e hënë.

Prej 7 vitesh stafi mjekësor i këtij spitali e ka kthyer në një ritual bërjen me grep të beretave për të vegjlit./abcnews.al