Spektakolar dhe akrobatik, shqiptari arratiset për herë të dytë nga burgu

schedule22:15 - 24 Qershor, 2019

schedule 22:15 - 24 Qershor, 2019

Një shtetas shqiptar është arratisur të hënën nga burgu i Trapanit, në Siçili, ku vuante dënimin për trafik droge. I dënuari Lekë Luca, 34 vjeç, sipas mediave italiane është arratisur duke kapërcyer murin rrethues të burgut “San Giuliano”.

Burimet mediatike bëjnë të ditur se arratisja ka ndodhur rreth orës 15, kur përfundon orari ajrimit. Gardianët kanë shkuar për të udhëhequr të burgosurit në qeli, por kanë konstatuar se Luca mungonte.

Menjëherë është dhënë alarmi dhe patrulla të shumta karabinierësh dhe policie janë vënë në lëvizje për të gjetur 34-vjeçarin, që dyshohet se është pritur nga dikush me makinë jashtë mureve të burgut.

Kjo është hera e dytë që Luca arratiset nga burgu dhe agjentët e kanë konsideruar aktin e tij sa spektakolar aq edhe akrobatik./ABC News Albania 24/7