SPECIALE/ Të pathënat e yllit të kinemasë shqiptare Xhevdet Ferri, rrëfyer nga miqtë

schedule18:17 - 18 Janar, 2020

schedule 18:17 - 18 Janar, 2020

Xhevdet Ferri gjatë karrierës së tij të gjatë artistike, skaliti personazhe dramatike dhe komike, duke lënë gjurmë në shumë breza. Ai së bashku me aktorë të tjerë mund të cilësohen yjet e kinemasë shqiptare të viteve 80. Miku i tij aktori i njohur Ndriçim Xhepa, regjisori Vladimir Prifti, Piro Milkani dhe Rajmonda Bulku kanë ndarë me shikuesit e Abc News momentet më të rëndësishme të jetës artistike me Xhevdet Ferri. Ai ka ikur nga kjo botë ku jemi kalimtare, por është e sigurt që ai do mbetet përgjithnjë në mendjen e çdo shqiptari me personazhet e skalitura në 30 filma të kinemasë shqiptare.

*Kronika speciale nga Leontina Nika – Abcnews.al