Southampton kërkon portierin e Fiorentinës

schedule07:30 - 12 Maj, 2022

schedule 07:30 - 12 Maj, 2022

Bartlomiej Dragowski drejt Premier League pas një sezoni zhgënjyes me fanellën e Fiorentinës.

Sipas “Telegraph”, Southampton do të ishte i gatshëm t’i ofronte rreth 12 milionë euro skuadrës së purpurt për portierin polak. Negociatat për rinovimin e kontratës ndërmjet portierit dhe klubin Italian janë ndërprerë prej kohësh.

Kjo është arsyeja pse klubi vjolë synon të fitojë para nga shitja e polakut gjatë merkatos së verës./h.ll/abcnews.al