Skulptori Artan Peqini rrëfim për artin dhe kiçin

schedule16:49 - 22 Nëntor, 2020

schedule 16:49 - 22 Nëntor, 2020

Skulptori dhe dekani i arteve të Bukura, Artan  Peqini në një intervistë  për ABC flet për artin dhe kicin në hapësirën publike.

Petagogu tregon edhe vështërsitë e përshtatjes  me mësimin online për shkak të pandemisë.

Nga studio e tij artisti rrefen edhe intimitet krijuese, si  bashkëbisedon me figurat historike gjatë procesit krijues si Hasan Prishtinen apo Fan Nolin.

Më poshtë specialja e plotë realizuar nga gazetarja Leontina Nika./abcnews.al