Skandal: Ish-futbollisti i Man City ka rrahur një vajzë duke i shkaktuar lëndime të rënda

schedule20:33 - 22 Shtator, 2022

schedule 20:33 - 22 Shtator, 2022

Ish-lojtari i Manchester City, David Silva është gjobitur me më shumë se 1000 euro për goditjen me grusht një gruaje gjatë një sherri në një festival muzikor në Spanjë.

Ngjarja ndodhi tre muaj më parë në karnavalin në Maspalomas, Gran Canaria. Në përleshje kanë marrë pjesë edhe vëllai i lojtarit, Fernando Antonio Jimenez Silva dhe një person i tretë, emri i të cilit nuk përmendet në raport, shkruan abcnews.al.

Gazeta lokale “Tiempo de Canarias” raporton se dokumentet e gjykatës.

Gjykatësi Francisco Javier Ramirez de Vergera Vargas deklaroi në vendim se për shkak të veprimeve të spanjollës, e reja pësoi “dhimbje post-traumatike në qafën e mitrës, një kontuzion në bërrylin e majtë,  dhe një plagë në gishtin e dytë të dorës së majtë, si dhe prerje në të dy gjunjët dhe plagë në të dyja këmbët”. /G.D abcnews.al/