Si të aplikoni penelin në varësi të formës së syve tuaj

schedule16:51 - 21 Shtator, 2021

schedule 16:51 - 21 Shtator, 2021

Ka disa mënyra për të aplikuar penelin. Në varësi të mënyrës që zgjidhni, mund të ndryshoni pak formën e syve tuaj ndërkohë që do t’i shtoni edhe stili grimit: nga gotik, dramatik, retro deri tek eleganca.

Nëse keni sy të vegjël, formimi i saktë i vijës së penelit luan një rol të rëndësishëm për të krijuar efektin e syve të mëdhenj dhe më intensiv. Vija duhet të jetë e hollë. Në të kundërt, nëse keni sy të mëdhenj, vija duhet të jetë më e gjerë.

Për ju që jeni duke kërkuar një pamje seksi, stili i “syve të maces” është ideal. Peneli duhet të jetë i hollë dhe të vijë duke u bërë më e trashë drejt qoshes së jashtme. Për një pamje të freskët dhe rinore, aplikoni penelin vetëm në qoshet e jashtme të syve.

 

/abcnews.al