Si do të shkojë muaji i ri për secilën shenjë të Horoskopit

schedule13:05 - 1 Tetor, 2022

schedule 13:05 - 1 Tetor, 2022

Ky tetor me Hënën e Plotë në Dash dhe Hënën e Re  në Akrep do të na mësojë të kërkojmë atë që meritojmë. Edhe me Merkurin, Saturnin dhe Plutonin që më në fund kthehen në rrugën e duhur, ne mund të arrijmë gjithçka që ëndërrojmë.

Peshorja

(23 shtator – 22 tetor)

Një Hënë e Plotë më 9/10 ju detyron të ktheni faqen në një marrëdhënie ose partneritet të rëndësishëm. Për fat të mirë, Eklipsi Diellor lidhet me Venusin në Shtëpinë tuaj të 2-të për t’ju ofruar: luks, eksperienca dhe mundësi blerjesh.

Akrepi

(23 tetor – 21 nëntor)

A mund të ndryshojnë gjërat për mirë? Në përgjithësi nuk e besoni, por planetët janë të vendosur t’ju bëjnë të ndryshoni mendjen tuaj. Me një Eklips Diellor që ndriçon gjithë vëmendja do të bjerë mbi ju. Çfarë do të bëni nga tani e tutje varet nga ju, megjithatë ju keni një audiencë që beson në ju dhe dini si të magjepsni.

Shigjetari

(22 nëntor – 21 dhjetor)

Meqenëse e urreni lëvizjen e ngadaltë, nuk do t’ju pëlqejë tetori, me shpejtësitë e tij të ngadalta dhe kaq shumë planetë në shtëpinë tuaj të 12-të. Por përfitoni nga kjo: kjo lëvizje e ngadaltë është një mundësi për të parë qartë dhe për të zgjidhur problemet reale në marrëdhënie të rëndësishme, përpara se periudha e çmendur të rifillojë në nëntor.

Bricjapi

(22 dhjetor – 19 janar)

Me Plutonin që më në fund kthehet djathtas në shenjën tuaj më 9/10, ju më në fund mund ta hiqni atë si një ndihmë. Në thelb, mos u ndalni vetëm në një gjë. Çdo gjë që nuk ju përshtatet më, çdo gjë që nuk ju lejon të transformoheni, kudo që mundi juaj nuk është vlerësuar, tundni kokën dhe thoni : “Faleminderit!”.

Ujori

(20 janar – 18 shkurt)

Ju mund të mos besoni në sindikalizmin e zakonshëm, por Eklipsi Diellor në bashkimin tuaj të Shtëpisë së 10-të po kërkon kushte më të mira pune. Përfitoni prej tyre dhe kuptoni se nuk mund t’i thoni “po” punëve të reja kur tashmë jeni të mbingarkuar.

Peshqit

(19 shkurt – 20 mars)

Hajde, lësho gjithçka dhe largohuni. Ju mund të shkoni ku të doni, domethënë, të paktën të keni një të rritur të përgjegjshëm me vete për t’u siguruar që të arrini të sigurt. Oferta. Ejani, dhe ju premtoj se Jupiteri duke u kthyer në shenjën tuaj në fund të muajit do të zbulojë mundësi për një jetë më të mirë.

Dashi

(21 mars – 19 prill)

Marrëdhëniet apo partneritetet kalojnë në fazën tjetër, gjysma tjetër kthen shpinën, madje edhe Hëna e Plotë në shenjën tuaj dhe Jupiteri që kthehet në retrogradë janë në fakt mundësi, të mendoni se cila është jeta që dëshironi dhe ta pushtoni atë.

Demi

(20 prill – 20 maj)

Këtë muaj do të fokusoheni në marrëdhëniet e rëndësishme në jetën tuaj. Dhe kjo është një gjë e mirë, sepse me një hënë të re aleate me Afërditën, do ta shihni Tjetrin ashtu siç është në të vërtetë dhe do t’ju pëlqejë edhe më shumë. Po për atë ndryshim në punë që dukej i pamundur? Me Saturnin që kthehet në kursin e duhur, e pamundur nuk është asgjë.

Binjakët

(21 maj – 20 qershor)

E di që jeni alergjik ndaj rutinës, pavarësisht nëse ka të bëjë me jetën tuaj të përditshme të punës, por duhet të ndryshoni. Marsi në shenjën tuaj nuk ju lë të praktikoni talentet tuaja diplomatike, sidomos në fund të muajit, bëni kujdes të mos thoni diçka për të cilën do të pendoheni për një kohë të gjatë.

Gaforrja

(21 qershor – 22 korrik)

Mbani sytë dhe nofullat hapur. Jo vetëm për Hënën e Plotë, e cila do t’ju bëjë të ndryshoni punë, por edhe për planetët në shtëpinë tuaj të 5-të, të cilat do t’ju bëjnë më krijues dhe të dashuruar se kurrë. Në përgjithësi, shikoni përreth jush, sepse mund t’ju habisin.

Luani

(23 korrik – 22 gusht)

Ndoshta arratisja e vjeshtës që po planifikonit nuk funksionoi në fund, por mos u shqetësoni: shtëpia, familja dhe bimët do t’ju mbajnë të zënë këtë muaj. Edhe kështu këtë muaj nuk keni pse të shqetësoheni për asgjë.

Virgjëresha

(23 gusht – 22 shtator)

Një muaj i papritur plot ngjarje. Mirëpo, përpiqu të durosh. Të paktën mund të kaloni mirë. Edhe me Marsin në shtëpinë tuaj të 10-të, mund të gjeni edhe mundësi të reja pune, ku do t’i bindni për vlerën tuaj./abcnews.al