Shuhet papritur mjeku i njohur, kolegët: Qofsh i parajsës mik i nderuar

schedule19:57 - 27 Janar, 2021

schedule 19:57 - 27 Janar, 2021

Mjekësia shqiptare në zi. Anestezisti i njohur,  Aleksandër Hoxha ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur. Lajmin e ka dhënë Shoqata e Anestezistëve & Reanimatorëve të Shqipërisë në një postim në Facebook, por ende  nuk dihen shkaqet.

“Me dhimbje dhe hidherim te thelle njoftojme ndarjen nga jeta te kolegut dhe mikut prof.Aleksander Hoxha! U prehsh ne paqe profesor i dashur! Ngushellimet me te sinqerta familjareve dhe te afermve!

Qofsh i parajses  mik i nderuar” shkruan Shoqata e Anestezistëve & Reanimatorëve.