Shtëpia unike del në shitje, por ajo fsheh një sekret befasues

schedule19:54 - 20 Shtator, 2022

schedule 19:54 - 20 Shtator, 2022

Një shtëpi unike është hedhur në treg për 360,000 £, por ajo fsheh një “sekret.”

Shitësit arritën ta merrnin pronën në një mënyrë të jashtëzakonshme.

Prona me pesë dhoma gjumi në Killingëorth, Neëcastle-Upon-Tyne iu dha Petra dhe Simon Williams gjatë një episodi të një shfaqjeje të njohur televizive.

Por shumë shpejt “Ant dhe Dec’s Saturday Night Takeaway” i dhuruan çiftit shtëpinë, me vlerë 260,000 £.

Prona e Bellway Home, e njohur si “Shtëpia që ndërtuan Ant dhe Dec”, fillimisht ishte një pronë me tre dhoma gjumi, por pronarët aktualë e zgjeruan atë në një shtëpi trekatëshe.

Imazhet e brendshme tregojnë shtëpinë familjare të mbushur me orendi prej pelushi në dhomën e ndenjes dhe të zbukuruar me imazhet e katër fëmijëve të çiftit.

Pjesa më e madhe e shtëpisë është dekoruar me ngjyra rozë dhe gri, ndërsa shtëpia tregohet se banohet mirë nga familja.

Kuzhina është e dekoruar me ngjyra kremi dhe gri ndërsa lulet e vjeshtës zbukurojnë tryezën.

Në derën e përparme të pronës është një pllakë blu tallëse e cila lexon “Shtëpia që Ant dhe Dec ndërtuan 2019-2020”.

Agjenti i pasurive të patundshme Pattinson renditi pronën për shitje të premten (16 shtator) për oferta mbi 360,000 £.

Lista thoshte: “Kjo shtëpi është një kredi për pronarët aktualë dhe është shtrirë në pjesën e pasme dhe lart, shkruan The Sun. 

Prona përfshin – një sallë pritjeje, kuzhinë / dhomë ngrënie, dhomë shërbimi dhe WC në katin e parë.

“Në katin e parë janë tre dhoma gjumi dhe një WC.”

“Në katin e dytë janë edhe dy dhoma gjumi dhe një WC

“Një kopsht i madh i mbyllur në pjesën e pasme me një bar të integruar, një garazh dhe parking privat dhe një kopsht të bukur të mirëmbajtur përpara.”/Abcnws.al/