Shqiptari me mikun e tij arrestohen për trafik të armëve

schedule07:02 - 30 Nëntor, 2019

schedule 07:02 - 30 Nëntor, 2019

Një shqiptar dhe tre italianë u arrestuan nga policia italiane për trafik të armëve dhe zhvatje.

Policia e Trevizos ka sqaruar ndër të tjera se një nga pistoletat e sekuestruara është përdorur  në një vrasje në Venezia në vitin 2018. Operacioni blitz u zhvillua mëngjesin e djeshme në provincën e Trevizos.

Gjatë operacionit u kapën 12 pistoleta dhe dy pushkë, që ishin vjedhur vite më parë./abcnews.al