Shpërthim i fuqishëm në një pallat në ndërtim pranë portit të Sarandës, policia rrethon zonën

schedule19:55 - 9 Shkurt, 2021

schedule 19:55 - 9 Shkurt, 2021

Një shpërthimi i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një pallat të ndërtim pranë portit të Sarandës. Nuk dihen ende shkaqet e plota të kësaj ngjarje.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e saj.

Nga ngjarja nuk raportohen persona të lënduar, por vetëm dëme materiale. Ndërsa shumë banorë të zonës kanë dalë jashtë të alarmuar nga shpërthimi i fortë.

/mv.abcnews.al