Shkuan për të prerë flokët: Federata gjobit Jadon Sancho dhe Akanji

schedule03:47 - 6 Qershor, 2020

schedule 03:47 - 6 Qershor, 2020

Liga e Futbollit Gjerman ka gjobitur dyshen e Borussia Dortmund, Jadon Sancho dhe Manuel Akanji, me një shumë që ende nuk është bërë publike, pasi ata shkuan te njw berber për të prerë flokët e tyre, por pas pasur një maskë mbrojtëse.

Përveç mungesës së maskës, Sancho dhe Akanji shkelën rregullin e higjienës së DFL pasi lojtarët nuk duhet të kenë vizita në shtëpi.

DFL bërë të qartë se ata kanë gjobitur lojtarët dhe jo klub, të cilët nuk kanë kryer ndonjë shkelje.