Shkonin për t’u lutur në kishën e Laçit, makina fluturon në ajër, dy në gjendje të rëndë

schedule13:00 - 7 Korrik, 2019

schedule 13:00 - 7 Korrik, 2019

Dy personat që u aksidentuan rëndë ditën e shtunë pranë Thumanës po shkonin me Fiat në drejtim të Kishës së Shna Ndout në Laç.

Ata ishin nisur nga Tirana në drejtim të Lacit por kohën kur u është dashur të marrin kthesën, për shkak të shpejtësisë drejtuesi ka humbur kontrollin dhe makina ka fluturuar në ajër.

Sipas policisë dy 50 vjeçarët që ndodheshin në këtë makinë kanë shpëtuar nga rripat e sigurimit, por gjendja e tyre vazhdon të jetë e rëndë. Ata po marrin ndihmë mjekësore në Spitalin e Traumës në Tiranë./ABC News Albania 24/7