Shkon në 17 numri i viktimave, në spitalin Infektiv ndërron jetë një pacient 75-vjeçar

schedule15:44 - 3 Prill, 2020

schedule 15:44 - 3 Prill, 2020

Numri i viktimave si pasojë e koronavirusit në vend është rritur në 17. Ministria e Shëndetësisë njoftoi së fundmi se në spitalin Infektiv ka humbur jetën një pacient 75-vjeçar.

Abc News mëson se, pacienti është nga Tirana. Dhe, ka mbërritur sot tek Infektivi.

Sipas MSH, ai ka mbërritur në spital në gjendje të rëndë, pasi vuante nga post-hemorragjia cerebrale, diabeti dhe hipertensioni. Pacienti me inicialet A.C., ishte testuar dhe kishte rezultuar pozitiv me Covid19, ndërkohë që, gjendja e tij shëndetësore është rënduar në mënyrë të menjëhershme.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të Spitalit Infektiv për ta asistuar, pacienti nuk ia ka dalë të mbijetojë.

Njoftimi:

Në spitalin infektiv ka ndërruar jetë një pacient 75-vjeçar. Pacienti ka mbërritur në spital në gjendje të rëndë, teksa vuante nga post-hemorragjia cerebrale, diabeti dhe hipertensioni. Pacienti me inicialet A.C., ishte testuar dhe kishte rezultuar pozitiv me Covid19, ndërkohë që, gjendja e tij shëndetësore është rënduar në mënyrë të menjëhershme.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të Spitalit Infektiv për ta asistuar në kohë rekord, pacienti nuk ia ka dalë të mbijetojë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit dhe u bën edhe një herë thirrje qytetarëve, që të zbatojnë në mënyrë rigoroze masat e distancimit social dhe të izolimit, të cilat janë të domosdoshme për frenimin e përhapjes së COVID-19. /abcnews.al/