Shënoi sërish, flet talenti Vila: Luajmë për tifozët, shumë i lumtur për golin

19:58 | 16/02/202019:580

Është vetëm 21 vjeç, por Lorenco Vila po bën një sezon të shkëlqyer. Talenti i Teutës shënoi edhe sot në takimin kundër Vllaznisë, duke i çuar shifrat në 3-1 dhe duke bërë që skuadra e tij të luajë më e qetë. Pas ndeshjes, Lorenco Vila foli për Supersport, aty ku u shpreh:

“Jam shumë i lumtur, jo vetëm për golin, por edhe për 3 pikët që i kishim detyrim pas barazimit ndaj Luftëtarit. Kam vazhduar të luaj më shumë, shpresoj të shënoj më shumë. Tifozët presin gola nga lojtarët. Shpresoj të shënoj sa më shumë për Durrësin, sepse është qyteti im.

Kam luajtur në të dyja rolet, te e majta jap më shumë, por edhe të e djathta mund të luaj. Tifozët duan rezultatet. Duam të luajmë ne për tifozët, që ata të vijnë në stadium. Po fituam, tifozët do të jenë më të shumtë”, përfundoi talenti Vila./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono