Shënohen dy viktima të tjera në Maqedoninë e Veriut, rritet numri i të infektuarve me Covid 19

schedule15:50 - 6 Prill, 2020

schedule 15:50 - 6 Prill, 2020

Dy viktima dhe 15 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.

Autoritetet shëndetsore në këtë vend konfirmojnë se rastet janë konstatuar në Kumanove 8, Shkup 4, Tetovë 1, Strugë1 dhe Shtip 1.

NDërkohë deri më tani në Maqedoninë e Veriut numri i të infektuarve ka shkuar në 570 ndërsa i viktimave në 20./abcnews.al