SHBA tejkalon 11 milion të prekur me koronavirus

schedule10:05 - 16 Nëntor, 2020

schedule 10:05 - 16 Nëntor, 2020

Michigan dhe Washington janë shtet më të fundit në SHBA që kanë vendosur masa të rrepta për parandalimin e koronavirusit.

Shkollat e mesme dhe kolegjet do të ndërpresin mësimin, ndërsa restorantet nga e mërkura do të ndalojnë shërbimin.

Restorantet gjithashtu janë të ndaluara në Washington, po ashtu edhe palestrat, kinematë, teatrot dhe muzetë do të mbyllen.

Rastet e koronavirusit në SHBA kanë tejkaluar 11 milion të prekur, ndërsa shtrimet në spitale vijojnë të jenë në rritje.

Mesatarisht 1,000 pacientë në ditë humbin jetën nga COVID-19, ndërsa numri i përgjithshëm i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 250,000 viktima./abcnews.al/