SHBA nderon Dëshmorët e Shqipërisë

schedule16:34 - 5 Maj, 2021

schedule 16:34 - 5 Maj, 2021

Me rastin e 5 Majit, ambasada amerikane në Tiranë ka nderuar kujtimin e atyre që dhanë jetën për lirinë e Shqipërisë.

“Në Ditën e Dëshmorëve në Shqipëri ne nderojmë kujtimin e të gjithë atyre që dhanë jetën për lirinë e Shqipërisë. Le të kujtojmë përherë guximin, përkushtimin dhe sakrificën e tyre” shkruan ambasada në Facebook.

Në nderim të Dëshmorëve të Atdheut sot u zhvilluan homazhe nga krerët e shtetit dhe jo vetëm pranë memorialit “Nëna Shqipëri” në Tiranë./ Abcnews.al