Sfilata magjike në Marakesh

schedule09:26 - 1 Maj, 2019

schedule 09:26 - 1 Maj, 2019

Sfilata e fundit e markës Dior ka qenë padyshim magjike. Në qytetin Marakesh, u prezantua koleksioni më i ri i firmës së njohur. Nën muzikën afrikane midis zjarrit dhe në rrënojat e pallatit të vjetër “Badi”, të ftuarit e përzgjedhur u njohën me tendencat e reja.

Kthim në traditë dhe një miksim pëlhurash me ngjyra, ishte tematika e sfilatës së markës Dior, e prezantuar nga 89 modelet në skenën gjigante. Kultura na mëson të jetojmë sëbashku dhe na tregon se nuk jemi të vetëm në këtë botë, ishte mesazhi që krijuesit e saj kishin dashur të përcillnin.

Eventi u ndoq mbi 800 gazetarë e personalitete me ndikim, por dhe klientë besnikë të markës, ishin të pranishëm. Viti 2019 për Christian Dior duket se ka filluar me këmbë të mbarë pasi në tre mujorin e parë të vitit, shitjet kishin qenë të jashtëzakonshme.

Klan Plus