Sekuestrohen 1.3 ton marjuanë në Romë, në pranga një shqiptar

schedule14:18 - 6 Prill, 2018

schedule 14:18 - 6 Prill, 2018

Policia italiane ka goditur një rrjet kriminal në Romë që merrej me magazinimin dhe shitjen e lëndëve narkotike. Mësohet se në një operacion të gjerë është bërë e mundur zbulimi dhe sekuestrimi i 1.3 ton marjuanë në një vilë në kryeqytetin italian.

Agjentët kanë arrestuar në flagrancë një 18-vjeçar shqiptar. Idenditeti i tij nuk bëhet i ditur. Gjithashtu, policia ka arrestuar edhe një shtetas italian. Mediat përtej adriatikut shkruajnë se në një hetim modest, është zbuluar se shqiptari merrej me aktivitete të paligjshme.

18-vjeçari është ndjekur me kujdes nga policia deri në banesën e tij, të cilën e kishte shndërruar në një magazinë për marijuanën. Mësohet se lënda narkotike ishte ndarë në 75 thasë të mëdhenj dhe do të shitej e gjitha në qytetin e Romës./abcnews.al