Sekreti sesi të zieni patatet në mënyrën e duhur

schedule14:32 - 9 Gusht, 2022

schedule 14:32 - 9 Gusht, 2022

Të gjithëve na ka ndodhur që kur ziejmë patatet në shumicën e rasteve, ato çahen. Por nuk duhet të mërziteni për këtë se ka një mënyrë që mund t’ju ndihmojë.

Ja se çfarë duhet të bëni:

Hidhni patatet në ujë të ftohtë dhe ziejini në zjarr të ulët duke shtuar 1 lugë gjelle uthull molle.

Nëse nuk keni, uthulla mund të bëjë të njëjtën punë, por jo gjithmonë me të njëjtin efekt.

Por në të dyja rastet, ju shmangni nxirjen e tenxheres./abcnews.al