Sadedin Sula nuk pranon të pyetet në procesin e ekzekutorit të gruas

schedule15:25 - 8 Janar, 2019

schedule 15:25 - 8 Janar, 2019

Sadetin Sula, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e bashkëshortes së tij Suela Sula në Shkodër, kërkon gjetjen e autorit të vrasjes.

Sula u paraqit sot në procesin gjyqësor ndaj Fatjon Karmeshtnës, por nuk pranoi të pyetet. Karmeshtna po gjykohet si ekzekutor i Suela Sulës, me porosi të Sadedinit, bashkëshortit të saj dhe njëkohësisht pronarit të mobilerisë ku ishte punësuar. Gjatë seancës së sotme Sula nuk dha pëlqimin të pyetet në gjykatë.

“Drejtësia të vazhdojë. Kërkoj të gjejë autorin e vrasjes së gruas sime”, deklaroi Sadedin Sula para trupes gjykuese./abcnews.al