Rusia: Stërvitjet e NATO-s po përshkallëzojnë në mënyrë progresive provokimet

schedule09:46 - 21 Shtator, 2023

schedule 09:46 - 21 Shtator, 2023

Ministria e Jashtme ruse këtë të enjte ka njoftuar se stërvitjet e NATO-s pranë kufijve të Rusisë  po përshkallëzojnë në mënyrë progresive provokimet.

Ndër të tjera thuhet se ata kanë natyrë agresive dhe rrisin rrezikun e incidenteve.

Mediat e huaja shkruajnë se ministria po i referohej stërvitjes Stadfast Defender të NATO-s të planifikuar për t’u zhvilluar vitin e ardhshëm në Evropë./abcnews.al