Rritet numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut, shënohen 44 raste të reja

schedule11:27 - 1 Prill, 2020

schedule 11:27 - 1 Prill, 2020

44 raste të reja kanë rezultuar pozitive me koronavirus në Maqedoninë e Veriut duke e çuar në 329 numrin e përgjithshëm të personave të infektuar.

Ndër të tjera ministria e Shëndetsisë në vendin fqinj ka bërë me dije se gjatë orëve të fundit janë shënuar edhe dy viktima të reja duke e çuan në 9 numrin e personave që kanë humbur jetën dhe 12 jamnë shëruar deri më tani.

Sipas vendbanimit, deri më tani raste të COVID-19 janë regjistruar në Shkup-176, Dibër – 47, Kumanovë – 47, Shtip – 15, Tetovë – 8, Prilep – 10, Strugë – 7, Veles – 6, Manastir – 4, Ohër – 3, Kavadar – 2, Gostivar – 1, Kriva Pallankë – 1, Strumicë -1 dhe Gjevgjeli -1./abcnews.al