Rrëzohet aeroplani, asnjë i mbijetuar

schedule15:25 - 28 Dhjetor, 2021

schedule 15:25 - 28 Dhjetor, 2021

Një aksident i rëndë ajror ka ndodhur në Kaliforninë Jugore. Mësohet se një aeroplan u rrëzua të hënën në mbrëmje në zonën El Cajon, ku asnjë që ishte në bord nuk arriti të mbijetonte.

Autoritetet e Departamentit të San Diego County Sherif, nuk e specifikuan se sa viktima u gjetën në rrënojat e aeroplanit.

Fatmirësisht askush nuk u lëndua në tokë, tha departamenti i sherifit në një njoftim për shtyp.

Ekzaminuesit mjekësor do të hetojnë dhe identifikojë viktimat pasi familjarët të jenë njoftuar.

Departamenti i policisë tha se aeroplani ishte një Learjet dhe autoritetet nuk janë të sigurt se sa njerëz ishin në bord. /abcnews.al/