Rrëmbehet një vajzë në Greqi, dëshmia: Ishte një makinë gri, shoferi fliste shqip

schedule10:11 - 30 Nëntor, 2021

schedule 10:11 - 30 Nëntor, 2021

Policia greke është në gjurmët e një makine gri, që u përdor për rrëmbimin e një 30-vjeçarje në Heraklion i Ri.

Sipas asaj që është regjistruar në dosjen hetimore ngjarja ka ndodhur më 21 nëntor, në kryqëzimin e Kargiorgi dhe Iliou ku një 30-vjeçare, i janë afruar tre burra dhe e kanë futur me dhunë në një automjet.

Më pas, njëri prej autorëve e ka goditur me grushte në kokë, duke i shkaktuar humbjen e ndjenjave. Në një vend dhe orë të paqartë, viktima ka kuptuar se makina ishte e ndaluar dhe ajo ishte e shtrirë në sediljen e pasme, me tre autorët që e ruanin.
Për shkak të faktit se viktima vuan nga një sëmundje që shkakton dobësi, ajo ka humbur sërish ndjenjat dhe të panjohurit e kanë braktisur në një stacion në Larisa, ku është gjetur nga një shofer taksie.

Sipas denoncimit ” makina ishte gri me pjesën gramatikor e “EME” në targë. Të panjohurit i kishin tiparet e fytyrës të mbuluara me kapuç të plotë.

Viktima arriti t’i hiqte kapuçin një autori – atij që e kishte goditur fillimisht dhe konstatoi se ai ishte i ri, deri në 30 vjeç, i stërvitur mirë, me mjekër, sy të errët, flokë të errët me kokë të rruar përreth. Shoferi ishte më i vjetër me zë të trashë dhe fliste shqip.

Siç ka rezultuar, autorët i kanë vjedhur 30-vjeçares 100 euro , një celular me vlerë 200 euro dhe një copë letër me shënime personale, raporton Abcnews.al

Për faktin se prej kohësh ajo humbi ndjenjat do kryhet një kontroll për të kuptuar nëse është përdhunuar apo jo. Do të ketë edhe ekspertizë mjeko-ligjore, ndërkohë që policia do t’i tregojë viktimës foto të shënuara në përpjekje për të identifikuar autorët. Rrobat dhe portofoli i 30-vjeçares tashmë janë dërguar për ekzaminim laboratorik në Drejtorinë e Hetimeve Kriminologjike. /abcnews.al/