Roshi e Berisha zhgënjehen në fund, dorëzohet Mavraj

schedule15:07 - 21 Shtator, 2019

schedule 15:07 - 21 Shtator, 2019

Odise Roshi dhe Mërgim Mavraj ishin titullarë me skuadrat e tyre ditën e sotme. Mesfushori fierak mund të kishte festuar, por në fund skuadra e tij pësoi gol dhe ikën dy pikë nga duart. Akhmat Grozny barazoi 1-1 me Krylya Sovetov.

Roshi u aktivizua deri në minutën e 85-të, ndërkohë që u ndëshkua edhe me karton të verdhë në pjesën e parë. Në fushë me të ishte edhe Bernard Berisha, i cili gjithashtu e nisi si titullar. Mesfushori nga Peja luajti 72 minuta.

MAVRAJ – Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare nuk e ndihmoi dot Greuther Further të merrte të paktën një pikë në transfertë kundër Stuttgart. Skuadra e tij pësoi dy gola dhe Mavraj nuk mund të bënte gjë për t’i evidentuar dy golat e pësuar.