Roma kërkon zëvendësuesin e Karsdrop, Mourinho “hedh” sytë nga Spanja

schedule16:44 - 2 Dhjetor, 2022

schedule 16:44 - 2 Dhjetor, 2022

Pas “përjashtimit” të Karsdrop nga Roma, “kryeqytetasit” janë në kërkim të një mbrojtësi të ri për krahun e djathtë dhe tekniku Jose Mourinho e ka bërë “zgjedhjen” e tij.

Bëhet fjalë pikërisht, për mbrojtësin e djathë të Real Madrid-it,  të huazuar tek Fiorentina, Alvaro Odriozolën.

Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, klubi “verdhekuq” ka nisur tashmë kontaktet me “galaktikët”, me lojtarin që mund të arrijë me formulën e huazimit. /i.m /abcnews.al