Roberto Martinez:  Fitorja është e panegociueshme

schedule10:48 - 27 Nëntor, 2022

schedule 10:48 - 27 Nëntor, 2022

Belgjika e Roberto Martinez arriti të merrte 3 pikë të plota ndeshjen e kaluar përballë Kanadasë, edhe pse ndeshja e zhvilluar nuk ishte më e mira për belgët. Kanadaja meritonte më shumë seç mori, por pritja e Courtois dhe mbrojtja belge, nuk i dhanë dot shansi Kanadasë për të gjetur rrugën e rrjetës.

Hazard, pas një jave të vështirë nuk arriti të mbizotërojë. Roberto Martínez tashmë e bëri të qartë se fitorja e tij ishte e panegociueshme. Kanadaja nuk u dorëzua në pjesën e dytë dhe vazhdoi të numëronte rastet, edhe pse me më pak rrezik. Grupi F e mbylli xhiron e parë me skuadrën belge që kryeson listën me pikë, dy më shumë se e dyta.  /i.m /abcnews.al