Reshjet e dendura në kryeqytet, Lana del nga shtrati

schedule16:15 - 6 Qershor, 2020

schedule 16:15 - 6 Qershor, 2020

Reshje të dendura shiu e kanë përfshirë vendin të shtunën. Pasdite reshjet janë intensifikuar dhe për pasojë duket se Lana ka dalë nga shtrati.

Kjo duket edhe nga pamjet e siguruara nga abcnews.al ku duket se lumi është fryrë tej mase.

Uji ka dalë nga shtrati tek zona e Pallatit me Shigjeta, një zonë kjo që ka probleme sa herë që bien reshje të dendura në Tiranë. /abcnews.al/