Reja lë në stol Brojën, formacionet zyrtare ndaj Islandës

schedule19:22 - 27 Shtator, 2022

schedule 19:22 - 27 Shtator, 2022

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot sfidën e fundit në grupin e saj në Ligën e Kombeve përballë Islandës.

Shqipëria: Strakosha, Balliu, Ismajli, Veseli, Lenjani, Ramadani, Gjasula, Abrashi, Uzuni, Cikalleshi, Bajrami.

Për këtë sfidë, trajneri Edi Reja ka bërë ndryshime të rëndësishme në rreshtim në krahasim me sfidën me Izraelin, duke ulur në stol Hysajn, Ajetin, Asllanin, Laçin e Brojën. Në vend të tyre aktivizohen Lenjani, Veseli, Ramadani, Bajrami dhe Uzuni. /G.D abcnews.al/