Receta sekrete e murgjve me hudhër që shëron të gjitha sëmundjet

schedule19:40 - 17 Mars, 2022

schedule 19:40 - 17 Mars, 2022

Një recetë e fshehtë, vetitë e dobishme të së cilës dalin përmes hudhrës që vetëm murgjit i dinë aq mirë! Kjo recetë përshkruan me detaje arsyen pse duhet të konsumojmë hudhër çdo ditë.

Hudhra është e thjeshtë dhe e qëndrueshme, me të gjitha përbërjet kimike të pabesueshme që përmban, vepron kundër gjithçkaje dhe shkatërron gjithçka në rrugën e saj, ndërsa për shëndetin tonë është pothuajse një ilaç.

Nëse dëshironi të jetoni një jetë të gjatë plot energji dhe shëndet, ushqeni qelizat tuaja me hudhër, bimën e lashtë me veti shëruese që është përdorur për mbi 10.000 mijë vjet si tonik dhe kurë për pothuajse të gjitha sëmundjet.

Shkenca sapo ka filluar të zbulojë pse po ndodh kjo. Llamba e hudhrës përmban të paktën katërqind kimikate, duke përfshirë shumë antioksidantë, të cilët i japin hudhrës vetitë e saj mahnitëse dhe të fuqishme në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ dhe mbrojtjen e të gjithë trupit nga plakja e parakohshme.

  • Ndihmon në reduktimin e kolesterolit “të keq” (LDL) dhe rrit kolesterolin e mirë (HDL)
  • Ndihmon në parandalimin e formimit të mpiksjes së gjakut
  • Redukton presionin e gjakut
  • Përmirëson funksionin e mëlçisë dhe rrit aftësitë e saj pastruese
  • Përmirëson funksionin e veshkave dhe ndihmon në luftimin e mbajtjes së ujit
  • Ajo forcon sistemin imunitar dhe ndihmon në rritjen e mbrojtjes

Përgatitja

  • Receta është në formën e ekstraktit të hudhrës
  • Prisni 350 gramë hudhër të qëruar në copa të holla dhe grijini në një enë porcelani ose qelqi me një shtypës druri.
  • Shtojme 200 ml alkool te paster 95 ose 96 grade dhe e mbyllim mire enen.
  • (10) ditë në frigorifer. Në ditën e 11-të, kullojeni me kujdes dhe vendoseni tretësirën për dy (2) ditë në frigorifer./abcnews.al