Real Madrid përgatitet për të ardhmen

schedule19:22 - 28 Shtator, 2022

schedule 19:22 - 28 Shtator, 2022

Një cikël po i vjen fundi në Real Madrid. Për t’u përgatitur për të ardhmen, madrilenët janë në kërkim të zëvendësuesit të Karim Benzema, merengët nuk kanë hequr dorë nga Erling Haaland dhe Kylian Mbappe, shkruan abcnews.al.

Sipas El Chiringuito, paratë nuk do të jenë problem pasi AS pretendon se Reali ka një zarf prej 425 milionë eurosh për merkaton e verës së ardhshme. Një tjetër objektiv prioritar është lojtari i Dortmundit, Jude Bellingham. Për El Chiringuito anglezi e ka bërë prioritet ardhjen e tij në kryeqytetin spanjoll.

Edhe madrilenët duan të sigurojnë shërbimet e të riut brazilian Endrick. Por sipas Globoesporte, Palmeiras nuk dëshiron të heqë dorën e tij te një klub spanjoll.

Në të vërtetë, ligji vendos një taksë prej 15% mbi shumën bruto të transferimit në rast të një transaksioni midis klubeve spanjolle dhe braziliane. /G.D abcnews.al/