Reagon Tirana zyrtare: Dënojmë ashpër vrasjen e Oliver Ivanoviç

schedule17:53 - 16 Janar, 2018

schedule 17:53 - 16 Janar, 2018

Ekzekutimi i politikanit serb të Kosovës është dënuar nga institucionet shtetërore dhe politike në Shqiperi. Nëpërmjet reagimeve, Tirana zyrtare kërkon që ky akt të mos cënojë procesin e dialogut midis Serbisë dhe Kosovës./abcnews.al