Rastësia interesante, 3 zjarrfikës të një stacioni u bënë prindër në të njëjtën ditë

schedule13:57 - 25 Mars, 2022

schedule 13:57 - 25 Mars, 2022

Një ngjarje interesante ka ndodhur në një stacion zjarrfikës në Virxhinia. Kjo pasi tre zjarrfikës u bënë prindër në të njëjtin spital brenda 24 orëve.

Lajmin e bukur e bëri të ditur Qendra Mjekësore Rajonale Spotsylvania përmes një postimi në Facebook, ku thoshte se tri foshnje lindën brenda 24 orëve në objektin e këtij spitali dhe baballarët e tyre punojnë si zjarrfikës në bazën e ushtrisë Fort Belvoir.

“Jemi të lumtur që mirëpritëm këta të vegjël në botë”, thuhet në postim.

Ndërsa baballarët Kyle Dean, Kyle Frederick dhe Michael Irvine u shprehën se kishin bërë shaka në javët para lindjes se si do të ishte nëse tri foshnjat do të përfundonin me një ditëlindje./abcnews.al