Rama përmes fotove kërkon zbatimin e kësaj mase të thjeshtë për tu mbrojtur nga Covid-19

schedule07:21 - 21 Korrik, 2020

schedule 07:21 - 21 Korrik, 2020

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të marte e ka nisur me një mesazh nga mjekët e Infektivit.

Shefi i qeverisë përmes disa fotove të postuara në profilin e tij në Facebook, thekson dhe tërheq vëmendjen për zbatimin e një mase të thjeshtë për tu mbrojtur nga Covid.

“MIRËMËNGJES, dhe duke ju kujtuar të mbroni veten, njerëzit e dashur si dhe t’i japim një dorë mjekëve dhe infermierëve duke zbatuar këtë masë të thjeshtë në çdo mjedis të mbyllur, ju uroj ditë të mbarë”, shkruan Rama./abcnews.al