Rama nxjerr pamjet: Shikoni si ka rilindur Kalaja e Skënderbeut

schedule22:14 - 7 Mars, 2021

schedule 22:14 - 7 Mars, 2021

Turizmi pësoi një goditje mjaft të fortë nga pandemia COVID-19.

Megjithatë në Krujën turistike Kalaja e Skënderbeut ka marrë një tjetër pamje pas restaurimeve që janë bërë duke qenë gati për të pritur vizitorët kur të rikthehemi në normalitet dhe mos të ketë më pengesa në kufi për turistët e huaj.

Kryeministri Edi Rama teksa ka publikuar pamjet thotë se “Rilindja e Kalasë së Skënderbeut pas restaurimeve të objekteve dhe ndriçimit artistik, një tjetër zhvillim pozitiv për Krujën turistike”./ db/ Abcnews.al