Rama mbërrin në zyrën e kancelares Merkel

schedule11:10 - 27 Janar, 2020

schedule 11:10 - 27 Janar, 2020

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në zyrën e Kancelares Gjermane, Angela Merkel. Ka qenë vetë Rama që ka publikuar një videon në rrjetet sociale, ku shihet teksa zbret nga makina dhe takon kancelarin Merkel.

Më tej Kancelarja i uron mirëseardhjen, duke i folur anglisht dhe bashkë bëjnë dhe foto. Më herët, përpara kreut të qeverisë, në zyrat e qeverisë gjermane kishte mbërritur delegacioni shqiptar, ku Rama i ka prezantuar një e nga një me Merkel-in.

Rama njoftoi ditën e djeshme se do të ishte në një takim me kancelarin mergel ku do të diskutohet për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri./abcnews.al