Rakipi: Basha duhet të japë shpjegime për vilën, jo të përgjigjet si Rama

22:58 | 08/11/201922:580

Kryetari i opozitës Lulzim Basha duhet të japë shpjegime për akuzat që i bëhen nga regjimi në lidhje me shtëpinë e shtëpinë e Carapulit, thotë Ylli Rakipi. Sipas tij Basha duhet të përgjigjet me qetësi dhe jo me gjuhën e Ramës.

“Kryetari i opozitës duhet të ulet, kur i bën akuzë regjimi kur e akuzojnë, se regjimi thotë se ka marrë shtëpinë e Carapulit, njeri të Papulit. Duhet të ulet dhe të përgjigjet me ngadalë, kujdes e qetësi dhe jo të bëjë si Rama shpifje, shpifje, e ke dëgjuar Ramën ti, nuk flet, nuk përgjigjet. Dhe ky duhet të përgjigjet pse e kë bërë? Pse ke ikur? Jo mu ça muri, ika nga tërmeti…”/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono