Punëtori humbi jetën në punë, arrestohet biznesmeni në Lezhë

09:34 | 25/02/202009:340

Arrestohet Kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Lezhë Pashk Palokaj.

Arrestimi i biznesmenit u bë me urdhër të prokurorisë, pas hetimeve të kryera për vdekjen e një punëtori në muajin qershor 2019, tek pallati qe ai po ndërtonte në lagjen “Besëlidhja” të Lezhës.

Palokaj akuzohet për “ndërtim pa leje” dhe “mos zbatimi i rregullave të sigurisë në punë’ dhe “punësim i paligjshëm”./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono