PS çon në kushtetuese kërkesën për pavlefshmërinë e mandatit të Kapllanajt

schedule13:28 - 7 Nëntor, 2017

schedule 13:28 - 7 Nëntor, 2017

Socialistët kanë depozituar në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë për heqjen e mandatit të kryetarit të Bashkisë Mallakastër Agron Kapllanaj. Duke njoftuar këtë veprim, deputetja socialiste Klotilda Ferhati tha se Kapllanaj rezulton i dënuar në Itali me 2 vjet burg dhe 200 euro gjobë për vjedhje e KQZ nuk ia hoqi mandatin./abcnews

https://youtu.be/USwknsqlD8E