Progni nuk e lë Kosovën, firmos te skuadra që luan në Europë

schedule15:35 - 10 Qershor, 2022

schedule 15:35 - 10 Qershor, 2022

Gerhard Progni nuk largohet nga Kosova. Sulmuesi, i cili u shpall shënuesi më i mirë i sezonit të kaluar, ka nënshkruar me klubin e Llapit.

“Mirë se vjen Gerhard Progni! Fanellën e Llapit do ta vesh edhe golashënuesi më i mirë i Superligës, Gerhard Progni

KF Llapi njofton se ka arritur marrëveshje bashkëpunimi me golashënuesin më të mirë të Superligës, ish-kapitenin e Gjilanit, Gerhard Progni.

Progni tek Llapi vie pas një periudhe 3 vjeçare të kaluar tek skuadra e Gjilanit, tek të cilët në sezonin e fundit ishte edhe kapiten i skuadrës.

Sulmuesi i krahut të djathtë në të kaluarën ka qenë pjesë e disa skuadrave të njohura si Partizani, Dinamo, Skënderbeu dhe Teuta.

Progni tek Llapi vie si ndihmesë e madhe për fazën e sulmit në prag të ndeshjeve evropiane si dhe edicionit të ri të Superligës.

Golashënuesi më i mirë i Superligës sot ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare me fituesin e Kupës së Kosovës dhe menjëherë ka filluar stërvitjet me grupin e futbollistëve. Vazhdojmë PROGNI”, njofton Llapi. / abcnews.al