Priten sot vizitat mjekësore, McKennie niset drejt Anglisë

schedule12:18 - 29 Janar, 2023

schedule 12:18 - 29 Janar, 2023

Weston McKennie pritet sot në Angli për t’iu nënshtruar testeve mjekësore me Leeds. Lojtari amerikan do të transferohet te klubi anglez në formën e huazimit me detyrim blerje në rast mbijetese në ligë.

Kostoja e operacionit do të jetë 35 milionë euro, 1,2 milionë për huazimin dhe pjesa tjetër për kartonin e tij dhe bonuset.

Mesfushori do të përfitojë rreth 4 milionë euro në sezon./ h.ll/abcnews.al