Pozoi për herë të parë për një revistë mode, si dukej Mbretëresha Elizabeth në moshën 30-vjeçe

schedule17:14 - 27 Mars, 2022

schedule 17:14 - 27 Mars, 2022

Me rastin e festimit të Jubileut të saj Platinum , Mbretëresha Elizabeth do të shfaqet për herë të parë në kopertinën e një reviste të famshme mode.

Në veçanti, kopertina e numrit të prillit do të shfaqë Mbretëreshën Elizabeth me një foto të saj të bërë në vitin 1957, nga Lord Snoëden, ish-bashkëshorti i Princeshës Margarita. Në këtë foto ajo ka pozuar për 10 vjetorin e martesës me Princin Philip.

Sipas një përfaqësuesi të revistës, kopertina i bën homazh Madhërisë së Saj, në funksion të Jubileut të Platinit, duke parë marrëdhënien e tij unike me monarkun gjatë 70 viteve të tij në fron.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Botuesi i revistës vuri në dukje se vitet e fundit, “institucioni i lashtë” i familjes mbretërore, duket se po ndryshon dhe po modernizohet, duke bërë përpjekje për të nxjerrë në pah punën e njerëzve të përfaqësuar dhe vazhdoi: “Kur mora medaljen time për shërbime të ndryshme në modë disa vite më parë, mendova me kujdes se çfarë do të thoshte vendimi për të pranuar. Përfundimisht, pashë një institucion të lashtë duke filluar një program ndryshimi dhe nëse ata e kishin vënë re dhe donin ta njihnin punën time si diçka që vlen të përmendet, duke pasur parasysh faktin se përpjekjet e mia u fokusuan gjithashtu në këtë fokus te njerëzit e përfaqësuar, atëherë edhe unë u ndjeva rehat. Madje isha i gatshëm ta pranoja”.

Në të njëjtën kohë, revista e modës hyjnizon veshjet shumëngjyrëshe dhe bizhuteritë e mrekullueshme të mbretëreshës Elizabeth./abcnews.al