Pogba drejt Juventusit, shifrat që e favorizojnë rikthimin në Serie A

schedule08:51 - 13 Maj, 2022

schedule 08:51 - 13 Maj, 2022

Paul Pogba nuk qëndron te Manchester United, që do ta humbasë me parametra zero mesfushorin që e kishte blerë për 105 milionë euro verën e vitit 2016.

Kampioni i botës me shumë mundësi do të rikthehet te Juventusi dhe do të rigjejë trajnerin Massimiliano Allegri, pasi edhe oferta e bardhezinjve është e mirë.

Mirror shkruan se Juventusi i ka bërë gati një kontratë për 5 vite, prej së cilësi Pogba do të përfitojë 9 milionë euro në sezon, plus bonuse të tjera.

Gjithashtu ai do të përfitojë edhe një bonus që në momentin e nënshkrimit, pasi në Torino ai kthehet me parametra zero. / abcnews.al