Plagosi me thikë një 52 vjeçar, kapet autori në Pukë

schedule13:45 - 7 Dhjetor, 2021

schedule 13:45 - 7 Dhjetor, 2021

Një 43 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Pukës, pasi ka plagosur me thikë një shtetas.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur mesditën e kësaj të marte në Fushë-Arrës ku shtetasi F. M., 43 vjeç, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës thikë, shtetasin D. G., 52 vjeç.

I dëmtuari ndodhet në spitalin e Pukës, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën, ndërsa policia ka bërë të mundur arrestimin e tij.

Plagosi me thikë një 52-vjeçar, falë reagimit në kohë të shërbimeve të Policisë kapet autori i dyshuar i ngjarjes.

Më datë 07.12.2021, rreth orës 11:30, në Fushë Arrëz, shtetasi F. M., 43 vjeç, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës thikë, shtetasin D. G., 52 vjeç, banues në Fushë Arrëz.

I dëmtuari ndodhet në spitalin e Pukës, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Falë veprimeve të shpejta dhe profesionale u bë e mundur kapja dhe shoqërimi në ambientet e Policisë, i autorit të dyshuar të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./abcnews.al