PJESËT E PARA/ Korabi e Dinamo në epërsi, edhe Flamurtari drejt fitores

schedule14:23 - 5 Dhjetor, 2020

schedule 14:23 - 5 Dhjetor, 2020

Kategoria e Parë vijon garimin dhe pak minuta më parë janë mbyllut pjesët e para, teksa bie në sy fakti që Korabi është në epërsi me Besëlidhjen, si dhe avantazhi i Flamurtarit. Më poshtë rezultatet e ndeshjeve:

KATEGORIA E PARË – JAVA 5
GRUPI A

Korabi-Besëlidhja 1-0
Shënues:
Lala 33’
Erzeni-Partizani B 0-1
Shënues:
Bërdufi 16’
Dinamo-Vora 2-0
Shënues:
Da Silva 15’ (pen.), Mashi 38’ (aut.)
Oriku- Veleçiku 1-0
Shënues:
Çaushaj 24’

GRUPI B
Pogradeci-Elbasani 2-0
Shënues:
Balla 23’, Dragoj 34’
Flamurtari-Tomori 1-0
Shënues:
Diamanti 28’
Turbina-Egnatia 0-0